نخستین اردوی بزرگ آموزشی پیشاهنگان هلال احمر با حضور ۱۱ استان کشور

۲۸ شهریور ۱۳۹۰

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر عنوان نمود که نخستین اردوی برزگ آموزشی پیشاهنگان هلال احمر با حضور یازده استان کشور به میزبانی هلال احمر استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت جوانان هلال احمر، این اردو به میزبانی استان اصفهان از ۱۸ لغایت ۲۲ شهریور با حضور ۲۵۰ نفر ازپیشاهنگان برادر و از ۲۳ لغایت ۲۷ شهریور ماه با حضور ۳۵۰ نفر ازپیشاهنگان خواهر در مرکز تخصصی بین المللی امداد و نجات استان اصفهان برگزار می شود.

محمد جعفریان گفت: اعضای پیشاهنگ شرکت کننده در این اردو متشکل از فرماندهان و قائم مقامان واحدهای پیشاهنگی در استانها در مقاطع راهنمایی و دبیرستان ۱۱ استان کشور حضور داشتند که این اردو همراه با اجرای مانور سریع امدادی توسط پیشاهنگان صورت پذیرفت.

رییس سازمان جوانان گفت : این اردو با حضور ۶۰۰ پیشاهنگ پسر و دختر در محل مرکز تخصصی بین المللی امداد و نجات استان اصفهان برگزار شد که آموزش های امور بشر دوستانه و عام‌المنفعه، امداد و نجات و کمک های اولیه و مباحث مذهبی و اخلاقی از جمله برنامه‌های آموزشی در این اردو بود.

آغاز اولین اردوی پیشاهنگان هلال احمر کشور در اصفهان

ایشان بیان کرد : آموزش‌های تخصصی دربرگیرنده مهارت‌های مقدماتی پیشاهنگی، مانند اجرای مراسم پیشاهنگی، مهارت‌های زندگی و کار گروهی،مهارت‌های فنی مقدماتی برای زندگی در شرایط سخت و طبیعت، مانند گره‌زنی و چوب‌بندی، نیز بخش دیگری از این آموزش‌ها را تشکیل می‌داد ، مربیان پیشاهنگی هلال‌احمر همچنین با اصول تئوری و عملی فن بیان و ارائه مطلب و خلاقیت و نوآوری آشنا شدند.

وی ادامه داد: پیشاهنگان استانهای تهران،البرز ،گیلان، گلستان ،چهارمحال و بختیاری، مرکزی،فارس ،مازندران، قم، زنجان، کرمانشاه در این اردوی آموزشی حضور داشتند.

جعفریان در پایان گفت : این اردو با هدف ایجاد ارتباط، تبادل تجربیات و تعامل بین فرماندهان واحدها، بازآموزی آموخته های پیشاهنگی، ایجاد زمینه مناسب برای اعضا جهت تمرین کارگروهی و تقویت روحیه مشارکت و مشارکت مستقیم اعضا در تصمیم گیری ها، تقویت کیفی فعالیتها و برنامه های نهضت پیشاهنگان هلال احمر برگزار شده است

شما هم نظر خود را ارسال کنید