نخستین اردوی بزرگ آموزشی پیشاهنگان هلال احمر با حضور 11 استان کشور

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر عنوان نمود که نخستین اردوی برزگ آموزشی پیشاهنگان هلال احمر با حضور یازده استان کشور به میزبانی هلال احمر استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت جوانان هلال احمر، این اردو به میزبانی استان اصفهان از ۱۸ لغایت ۲۲ شهریور با حضور ۲۵۰ نفر ازپیشاهنگان برادر و از ۲۳ لغایت ۲۷ شهریور ماه با حضور ۳۵۰ نفر ازپیشاهنگان خواهر در مرکز تخصصی بین المللی امداد و نجات استان اصفهان برگزار می شود.

محمد جعفریان گفت: اعضای پیشاهنگ شرکت کننده در این اردو متشکل از فرماندهان و قائم مقامان واحدهای پیشاهنگی در استانها در مقاطع راهنمایی و دبیرستان 11 استان کشور حضور داشتند که این اردو همراه با اجرای مانور سریع امدادی توسط پیشاهنگان صورت پذیرفت.

رییس سازمان جوانان گفت : اين اردو با حضور 600 پيشاهنگ پسر و دختر در محل مركز تخصصي بين المللي امداد و نجات استان اصفهان برگزار شد که آموزش های امور بشر دوستانه و عام‌المنفعه، امداد و نجات و کمک های اولیه و مباحث مذهبی و اخلاقی از جمله برنامه‌های آموزشی در این اردو بود.

آغاز اولین اردوی پیشاهنگان هلال احمر کشور در اصفهان

ایشان بیان کرد : آموزش‌های تخصصی دربرگیرنده مهارت‌های مقدماتی پیشاهنگی، مانند اجرای مراسم پیشاهنگی، مهارت‌های زندگی و کار گروهی،مهارت‌های فنی مقدماتی برای زندگی در شرایط سخت و طبیعت، مانند گره‌زنی و چوب‌بندی، نیز بخش دیگری از این آموزش‌ها را تشکیل می‌داد ، مربیان پیشاهنگی هلال‌احمر همچنین با اصول تئوری و عملی فن بیان و ارائه مطلب و خلاقیت و نوآوری آشنا شدند.

وی ادامه داد: پیشاهنگان استانهای تهران،البرز ،گیلان، گلستان ،چهارمحال و بختیاری، مرکزی،فارس ،مازندران، قم، زنجان، کرمانشاه در این اردوی آموزشی حضور داشتند.

جعفریان در پایان گفت : اين اردو با هدف ايجاد ارتباط، تبادل تجربيات و تعامل بين فرماندهان واحدها، بازآموزي آموخته هاي پيشاهنگي، ايجاد زمينه مناسب براي اعضا جهت تمرين كارگروهي و تقويت روحيه مشاركت و مشاركت مستقيم اعضا در تصميم گيري ها، تقويت كيفي فعاليتها و برنامه هاي نهضت پيشاهنگان هلال احمر برگزار شده است

شما هم نظر خود را ارسال کنید